Biegiem przez Belfast, Edinburg, Bloomsday

LINK 1: ¬RÓDŁO DANYCH BLOOMSDAY
LINK 2: ¬RÓDŁO DANYCH EDINBURG
LINK 3: FOTORELACJA DUESSELDORF MARATON
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Miniony weekend należy do naszych pań: Karolina Jarzyńska pi±ta w Edynburgu, czy Dorota Gruca 21 w silnie obsadzonym biegu w Bloomsday. Maciej Miereczko pacemakerem drugiej zawodniczki w Duesseldorfie. Wiadomo¶ć z ostatniej chwili: Wioleta Uryga zrezygnowała ze startu w Luxemburgu na korzy¶ć wystartowania w maratonie w Łodzi. Adam Draczyński zrezygnował ze startu w maratonie Metropolii na trasie Bydgoszcz - Toruń.

BELFAST. 4 maja w stolicy Irlandii Północnej odbył się maraton z udziałem 2215 zawodników. Wygrał Kenijski veteran John Mutai z wynikiem 2:17.34, w¶ród pań Joyse Kundia. Zwycięzcy zainkasowali po 3000 funtów. W ubiegłym roku drugi w¶ród mężczyzn był Bogdan Dziuba.

EDINBURG. Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice) 3 maja wystartowała w silnie obsadzonym biegu Bupa Great Edinburgh Run rozegranym na dystansie 10 km. Zwyciężyła Amerykanka Deena Kastor, dwukrotna wicemistrzyni ¶wiata w przełajach, przed Łotyszk± Jelena Prokopcuk±, trzykrotn± triumfatork± w Edynburgu.
5. John Brown GBR 29:56

BLOOMSDAY. Drugi raz z rzędu wygrała Lineth Chepkurui 33 edycję ulicznego biegu na dystansie 12km Lilac Bloomsday Run w USA, inkasuj±c za zwycięstwo 7000 dolarów. Na 2 pozycji uplasowała się Dorota Gruca. Popularno¶ć dyscypliny biegowej ci±gle pnie się w górę, w tym roku zanotowano wzrost o 4000 uczestników (Sklasyfikowano ł±cznie 51258 zawodników we wszystkich biegach). Wyniki kobiet:
10. Seth Pilkington Harrisville, UT 35:37 3,100*

DUESSELDORF. Kenijczyk David Langat wygrał w czasie 2:10.46 szóst± edycję maratonu w Duesseldorfie. W rywalizacji kobiet najlepsza była Niemka Susanne Hahn - 2:29.26. Druga na mecie Melanie Schulz pobiegła 13 minut wolniej, w roli pacemakera dla Melanie wcielił się Maciej Miereczko - ¶wieżo upieczony br±zowy medalista Mistrzostw Polski maratonu Dębno, który dwa dni wcze¶niej wygrał 6km w Radziejowie, na podstawie międzyczasów można stwierdzić że prowadził zawodniczkę na 2:35.