Zagranica, 30 kwietnia 2009, 22:47, 1507/62846
Bartkiewicz
Biegiem przez Drezno, Hamburg, Madryt...

LINK 1: FOTORELACJA OBERELBE MARATHON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

DREZNO. Janicki i Panfil zwycięzcami 12 Renta Oberelbe Marathon. Jarosław Janicki, zwycięzca z ubiegłego roku na pokonanie 42km i 195 metrów potrzebował 2 godziny 29 minut i 50 sekund, 3 sekundy za nim finiszował Łukasz Panfil.
Start maratonu nast±pił w miejscowo¶ci Königstein z met± w Dreznie. W maratonie wzięło udział 1114 zawodników. W¶ród pań Agnieszka Golak z wynikiem 3:12.28 zajęła miejsce tuż za podium.

HAMBURG. Odbył się drugi co do wielko¶ci maraton w Niemczech. Ok. 15.000 uczestników wystartowało w Hamburgu. Ze względu na problemu budżetowy nie można było zaprosić mocniejszych zawodników. Mimo to padły i tak dobre rezultaty. W¶ród mężczyzn wygrał Etiopczyk Salomon Tsige (2:11.47), w¶ród pań Hiszpanka Alessandra Aguilar (2:29.01)- wynik jaki uzyskała daje jej kwalifikacje na Mistrzostwa ¦wiata Maratonu w Berlinie który jest jej celem.

BONN. Kenijczycy zdominowali maraton w byłej stolicy RFN. W¶ród mężczyzn wygrał Mutai Joash, oraz w¶ród pań Kiboino Rosina z czasem odpowiednio 2:15.58 i 2:42.28. Sklsfikowano 1461 zawodników w tym 213 pań.

Zürich. Wyj±tkowo udany był bieg maratoński w Zürichu, gdzie była mocna rywalizacja w¶ród mężczyzn jak i kobiet. Padł również rekord frekwencji. Wygrał zawodnik Erytrei Tadese Abraham z czasem 2:10.09 i o 3 sekundy wyprzedzł Rosjanina Olga Rosseeva. W¶ród pań 27 letnia Rosjanka Olga Kulkowa (2:32.17). Sklasyfikowano 5008 zawodników.

Marsylia. - Drugie co do wielko¶ci miasto Francji, było gospodarzem premierowego maratonu. Mimo że nie padły dobre wyniki, to pojawił się na starcie Benoit Zwierzchniewski który niegdy¶ biegał poniżej 2:10. W Marsylii uzyskał czas 2:25.57. Maraton ukończyło 3349 i prawdopodobnie znajdzie się w pierwszej "50" największych maratonów na ¶wiecie w bilansie za 2009 rok.

Padwa. Wyj±tkowe opady deszczu jak na t± porę roku sprzyja biegaczom, tak było i tym razem w Padwie gdzie w¶ród mężczyzn Kenijczyk Ben Chebet z wynikiem 2:09.41 pobił rekord trasy. W¶ród pań Etiopka Woynisched Girma z wynikiem 2:31.03 zajęła dziesi±te miejsce w klasyfikacji generalnej. Sklasyfikowano 2148 zawodników.

Madryt. W Stolicy Hiszpanii odbył się 32 Maraton De Madrid. Zwycięzcy zainkasowali po 8000 euro. Czek powędrował do Yaseek Khalid z Bahrajnu i Turczynki Sizmaz Mehtap. Sklasyfikowa 8264 zawodinków w tym 518 kobiet