Bartkiewicz
Wyniki i zapowiedzi z kraju i ze ¶wiata

LINK 1: STRONA MARATONU W BOSTONIE
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Kolejny weekend przyniósł nam niewielkie sukcesy na arenie międzynarodowej, poza srebrnym medalem drużynowych M¦ wojskowych w Belgradzie o których już pisali¶my, znakomicie pobiegła Joanna Chmiel we Francji, Bogdan Dziuba w Słowacji, czy Dorota Gruca w Stanach Zjednoczonych. A więc po kolei:

Joanna Chmiel zajęła trzecie miejsce we Francuskiej miejscowo¶ci Annecy z czasem 2:47.33. Przybiegła ze strat± ponad dwóch minut do drugiej Kenijki Rosa Jebet (2:45.29). Sklasyfikowano 1599 zawodników.

Ponad 22.000 zawodników ukończyło najstarszy na ¶wiecie maraton w Bostonie. Zwycięstwo odnie¶li Etiopczyk Deriba Merga i Kenijka Salina Kosgei którzy 113. Bieg Maratoński w Bostonie ukończyli w czasie odpowiednio 2:08.42 i 2:32.16.

James Kosgei z wynikiem 2:14.52 przybiegł jako pierwszy w kategorii weteranów (M40) za co otrzyma 10.000 dolarów, co ciekawe jego czas netto jest ponad 3 minuty lepszy.

W konkurencji niepełnosprawnych na wózkach typu handbike wygrał Arkadiusz Skrzypiński, powtarzaj±c ubiegłoroczny sukces.

Bogdan Dziuba wygrał w Słowacji XIV Budimirsky półmaraton, z wynikiem 1:10.08 wyprzedził o ponad minutę drugiego na mecie gospodarza Pastora Imricha. Sklasyfikowano 140 zawodników.

Tomasz Antosiak z Dzieszowic wygrał uliczny bieg na 10km w Cadcy. Wynik jaki uzyskał (33:42) znacznie odbiega od jego możliwo¶ci, ale drugi na mecie Mirosław Neslusan przybiegł półtorej minuty za nim. Tomasz 3 tygodnie wcze¶niej zaj±ł 6 miejsce w półmaratonie w Bratysławie gdzie pobił swój rekord życiowy.

Dorota Gruca biegła w silnie obsadzonym biegu "Crescent City New Orleans LA USA 11 April Road race". Mimo bardzo dobrego wyniku (33:41) była poza pierwsz± dziesi±tk±.
15 Caroline Rotich KEN 35:24 SB

W najbliższy weekend jest dużo ciekawych biegów maratońskich, większo¶ć z nas zapewne będzie ogl±dać transmisję na żywo maratonu Londyńskiego gdzie swój udział potwierdził Rafał Wójcik, mimo że nie jest w gronie faworytów, to jeżeli pobiegnie w granicach 2:12- będzie miał minimum na M¦ które odbęd± sę w tym roku w Berlinie.

Ponadto odbędzie się znany maraton w Hamburgu, Madrycie, Lyonie, Zurichu, Krakowie, Bonn, Padwie.

Ponadto odbędzie się maraton na trasie Konigstei - Drezno (zwycięskiego tytułu sprzed roku bronić będzie Jarosław Janicki), 50km w Castell Bolognesse który w tym roku wchodzi w cykl Pucharu ¦wiata i finał odbędzie się w Giblartarze (startuje Krzysztof Bartkiewicz).