Holandia, 22 stycznia 2009, 23:48, 1612/67719
Bartkiewicz
Janicki i Panfil faworytami w Apeldoorn

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HOLANDIA

1 lutego odbędzie się Midwinter Marathon w Apeldoorn w Holandii. Od kilku lat wśród mężczyzn dominują nasi reprezentanci. Znamy już wstępnie liste naszych zawodników, którzy wystartują w kolejnej edycji:

Łukasz PANFIL LKS "Maraton Turek": zwycięzca maratonu w 2006 roku, w ubiegłym roku wygrał bieg na dystansie 27.5km - w tym roku również chce powtórzyć sukces wybierając krótszy wariant biegu.

Rafał GNIŁA: Najszybszy biegający ksiądz w Polsce, rekord życiowy 2:28:43 uzyskany w Mediolanie przed dwoma laty. Wystartuje razem z Łukaszem Panfilem na dystansie 27.5km

Maciej MIERECZKO "Vectra Włocławek": główny faworyt biegu na 27.5km, rekord życiowy w maratonie 2:14:16 (Austin) - drugi w rankingu najszybszych Polskich maratończyków za 2006 rok, w ubiegłym roku biegł maraton w Marrakeszu (2:18:26), Hannower (2:22:36), oraz wygrał półmaraton w Essen.

Arleta MELOCH "Olimpia Grudziądz": dwukrotna triumfatorka biegu na 27.5km, zwycieżczyni ubiegłorocznego maraton w Poznaniu, dołączyła do naszej ekipy na ostatnią chwile.

Tomasz CHAWAWKO z Dębna: Ubiegłoroczny zwycięzca maratonu. Obecnie reprezentuje słabszą forme, ale kto wie czy i tym razem nie zaskoczy nas ponownie?

Jarosław JANICKI Hermes Gryfino: Biegowy fenowym, zwyciężył tutaj w 1994 i 2007 roku, ponadto był aż siedmiokrotnie drugi w tym maratonie, obecnie jako 43 - letni zawodnik nadal reprezentuje znakomity poziom, tylko w ubiegłym roku przytoczymy pasmo jego sukcesów: srebro w M.E. na 100km, wygrał maraton Solidarności w Gdańsku, Szczytnie, Świętojański w Gdyni, Świnoujściu, bieg po plaży w Danii i był drugi w komercyjnym ultramaratonie Comrades w RPA.

Janusz SARNICKI "MOK Mszana Dolna": Dla niego będzie to 105 start w maratonie, w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w maratonie Niagara w Canadzie (2:32:45), drugi w Rockford (2:39:35)

Krzysztof BARTKIEWICZ z Torunia: zainteresowali się nim organizatorzy po ubiegłorocznym triumfie maratonu w holenderskiej Leiden, był trzeci w Reykjaviku, rekord życiowy 2:23:47 w Maasmarathon (2004), jako redaktor i firmowy zawodnik Teamu MaratonyPolskie.PL liczymy na kolejny sukces.

Maria KAWIORSKA z Pszczewa: Po kilku latach przerwy powraca do biegania, (w samym Apeldoorn wygrała czterokrotnie). Obecnie zadowolona bedzie z wyniku w granicach ok. 3:30. My liczymy, że jako zawodniczka Teamu MaratonyPolskie.PL, będzie miała miejsce na pudle.

Polacy aż osiemnaście razy wygrywali tutaj w maratonie, w tym pieciokrotnie nasze panie: