LINK 1: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 2: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 3: WYNIKI W FORMACIE XLS
LINK 4: ARCHIWUM: KALISZ

Rekordowa liczba 58 zawodników wzięła udział w zorganizowanym przez Supermaraton Kalisz 4. Biegu Wigilijnym od Zmierzchu do Świtu.

Zawody w kaliskim parku rozpoczęły się w piątek po południu a zakończyły w sobotę rano.

Bieg wygrał Zenon Radziejewski z Wrześni, który pół roku temu triumfował w innej kaliskiej imprezie całonocnej – Biegu Świętojańskim. W ciągu niespełna 16 godzin przebiegł on 131 kilometrów i 200 metrów.

Zaledwie o 100 metrów wyprzedził on Przemysława Torłopa z Gdańska, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Wiese z Koronowa z wynikiem 125,2 km. Najlepszy z gospodarzy - Marek Frontczak zajął 9 miejsce (106 km), W gronie pań triumfowała Magdalena Raczyńska z Katowic (61,4 km), która wyprzedziła Karolinę Rakieć z Supermaratonu oraz Iwonę Werner z Celestyn.

Na trasę składała się dwukilometrowa pętla w parku. Zgodnie z koleżeńskim charakterem biegu nie było sędziów, a każdy z zawodników musiał samodzielnie dokumentować przebiegnięte okrążenia, podając dokładne godziny przerw w biegu. Zamiast tradycyjnych numerów na koszulkach były imiona ultrasów, z których 10 pokonało ponad 100 km.

Do dyspozycji zawodników były szatnie z prysznicami oraz kuchnia, w której znajdowały się potrawy przygotowane przez gospodarzy oraz przywiezione przez gości z całej Polski. Bliskość rzeki Prosny pozwoliła biegaczom, a jednocześnie członkom Klubu Morsów w Kaliszu na wieńczącą bieg parominutową kąpiel w lodowatej wodzie. Na zakończenie imprezy czołowi zawodnicy odebrali puchary a zwycięzca także atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Bieg Wiligijny zakończył cykl zawodów Ultramaratońskiego Czteropaku Kaliskiego, na który składały się także: Cross Maraton Walczaka, Bieg Świętojański oraz Supermaraton Kalisia.

Całość wygrał Zenon Radziejewski, ale nagradzane miejsca zajęli: Stanisław Giemza z Bielska-Białej, Torłop, Jarema Dubiecki z Łodzi, Frontczak oraz Janusz Wacnik z Rzeszowa. W gronie pań czteropak wygrała Magdalena Raczyńska, a miejsca na podium zajęły także Rakieć i Barbara Muzyka z Warszawy.