Zagranica, 20 listopada 2008, 09:36, 1505/61478
Andrzej
Puchacz
Polacy na schodach ¶wiata

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Poza udanym biegiem na Hotel Qubus w Katowicach, polscy biegacze uczestniczyli w miniony weekend także w innych biegach po schodach w Europie i na ¶wiecie.

Ubiegłoroczny zwycięzca z Katowic – Tomasz Klisz odniósł swój życiowy sukces zajmuj±c 2 miejsce

w biegu na 73 piętro Hotelu Swissotel, w Singapurze, pokonuj±c 1336 schodów. Zwyciężył najlepszy obecnie „schodobiegacz” na ¶wiecie - Niemiec Thomas Dold, który o 3 sekundy poprawił 19-letni rekord trasy.

W¶ród kobiet zwyciężyła mieszkaj±ca w Singapurze Australijka Suzanne Walsham, która następn± na mecie zawodniczkę wyprzedziła o ponad 2 minuty.

Piotr Łupieżowiec, który w tym roku, w Katowicach zaj±ł 2 miejsce, dzień wcze¶niej uczestniczył w Biegu na Dunajsk± Wieżę w Wiedniu. Biegacze mieli tam do pokonania 779 stopni i 60 podestów. Zwyciężył Niemiec Matthias Jahn, przed znanym Austriakiem Markusem Zahlbrucknerem.

W¶ród kobiet triumfowała bezapelacyjnie, niepokonana nigdy na schodach, mistrzyni ¶wiata w biegach górskich Austriaczka Andrea Mayr, do której dożywotnio należeć będzie rekord trasy na nieistniej±cych już „Złotych Schodach Poltegoru”. 2 i 3 miejsce zajęły również biegaczki górskie.

SINGAPUR, w biegu uczestniczyło 1500 osób.