XII Bieg o Nóż Komandosa przeszedł do historii

LINK 8: GALERIA ZDJĘĆ - CYWILE
LINK 9: GALERIA ZDJĘĆ - KOBIETY
LINK 10: ARCHIWUM: LUBLINIEC

Na zdjęciu: mistrzostwa służb mundurowych... (zbiory własne)

XII Bieg o Nóż Komandosa przeszedł do historii. Impreza została rozegrana w nowej lokalizacji - na terenie O¶rodka Harcerskiego w Lublińcu-Kokotku.

Pierwszy dzień (pi±tek) należał do mężczyzn w mundurach, którzy rywalizowany w pełnym umundurowaniu w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Z grona 234 uczestników zwyciężył zdecydowanieRafał Wójcik z 12 BZ Szczecin, który z przewag± aż niemal półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie Mariusza Borychowskiego, oraz trzeciego - Macieja Wojciechowskiego

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęły Panie, których aż 94 wystartowało w biegu kobiet na dystansie 6 km. Triumfowała Ewa Brych-Paj±k z Budowlanych Częstochowa (blisko 2 minuty przewagi !!!). Jako druga finiszowała wychowanka WKB META Lubliniec - Karolina Pilarska a trzecia Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa. W klasyfikacji kobiet mundurowych zwyciężyła Małgorzata Stan z Oddziału Zabezpieczenia DG.

Jako ostatni do walki na dystansie 13 km przyst±p[ili mężczyĽni w strojach sportowych. Z grona 381 osób najszybszy okazał się ponownie przedstawiciel organizatorów - Marcin ¦wierc (43:28). Drugie miejsce zaj±ł Łukasz O¶lizło (43:37), a trzecie Mariusz Borychowski (44:26)

Ilustracje: Michał Walczewski (2008)

Na uwagę zasługuje nowa, niezwykle wymagaj±ca trasa biegu, która kończyła się na 300 metrów przed met± stromym, niezwykle selektywnym podbiegiem na piachu. Warto wspomnieć, że organizatorzy na potrzeby wspomnianego podbiegu wybudowali specjalnie prawdziwy most nad strumieniem !!!

Zawody przeprowadzone w nowym miejscu zostały bardzo sprawnie, chociaż pogoda ponownie nie sprzyjała - tak jak podczas organizowanego niecałe dwa miesiu±ce temu Biegu Katorżnika nieomal cały czas padał deszcz. Nie przeszkodziło to wieczorowej pi±tkowej imprezie integracyjnej, która przy tańcach i ¶piewach trwał± niemal do północy...

Zamieszczamy wyniki przekazane przez Hieronima Olejniczaka oraz trzy galerie zdjęć z poszczególnych biegów.

Już 22 listopada zapraszamy na kolejn± imprezę biegow± WKB META Lubliniec - V Maraton Komandosa!