Gdańsk, 02 wrzesnia 2008, 13:44Grzegorz Pawelec
Ostatnie rozdania w XII Grand Prix Gdańska

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MOSIR GDAŃSK
LINK 2: ARCHIWUM: GDAńSK

Już przed ostatnim, czwartym turniejem wiadomo było, że w klasyfikacji generalnej zwycięż± Robert Michniewski i Wiktor Chełmiński, więc zawodnicy pozwolili sobie na odpoczynek. Walka o pozostałe lokaty pozostawała natomiast otwarta.

Do ostatniej rundy zgłosiło się 12 ekip. Mecze rozegrano systemem brazylijskim,

w którym cztery pierwsze zespoły rozstawiono. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Sławomir Wrzosek i Piotr Wrzosek ulegli 17:21 parze Łukasz Pepliński i Karol Jaworski. W kolejnym meczu tej fazy gier Michał Pałubicki z Mateuszem Sypniewskim gładko wygrali 21:14 z Michał Surowcem i Pawłem Kubiakiem.

Bracia Wrzoskowie mieli chyba słabszy dzień, ponieważ przegrali także mecz o 3 miejsce z Michałem i Pawłem 18:21. Podobnym wynikiem zakończył się także finał między Karolem Jaworskim/Łukaszem Peplińskim a Michałem Pałubickim/ Mateuszem Sypniewskim. Zwycięstwo Michała i Mateusza 21:18 było ich drugim w całym cyklu pięciu turniejów (4 rundy Grand Prix oraz Puchar Dyrektora MOSiR). Michał i Mateusz ze względu na kontuzję Mateusza wyst±pili razem w trzech turniejach. Dwa razy wygrali , raz zajęli 2 miejsce. Gdyby nie kontuzja Mateusza rywalizacja o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej byłaby zapewne ciekawsza i triumfatora całego cyklu poznaliby¶my dopiero w ostatnim turnieju.

Niespodziank± było drugie miejsce Karola Jaworskiego i Łukasza Peplińskiego. To para, która w poprzednich turniejach nie odnosiła znacz±cych sukcesów, w ostatniej batalii doszła do finału i tym samym - rzutem na ta¶mę - wskoczyli na ostatnie nagradzane miejsce w klasyfikacji generalnej.

Michał Surowiec/ Paweł Kubiak zajmuj±c 3 miejsce także wskoczyli na ostanie miejsce w klasyfikacji generalnej, na którym znalazło się aż 5 zawodników.

Między najlepszych zawodników cyklu rozdzielono pulę nagród finansowych na ł±czn± kwotę 5.000 zł, ufundowan± przez MOSiR w Gdańsku.