Międzygórze, 12 sierpnia 2008, 08:02Krzysztof Lachowski

LINK 2: STARTOWAŁE¦? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU - JUNIORZY
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU - SENIORZY
LINK 5: ARCHIWUM: MIęDZYGóRZE

Igrzyska dzieci i młodzieży - Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w biegach anglosaskich Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, juniorów, seniorów w biegach alpejskich

MIĘDZYGÓRZE; 9 - 10.08.2008r.

9 i 10 sierpnia ekipy MKS Halicz Ustrzyki Dolne z trenerem Grzegorzem Oleksykiem oraz Kro¶nieńskiego Klubu Biegacza i LUKS Burza Rogi z trenerem Wacławem Katanem uczestniczyły w ww. imprezie. Zawody zakończyły się znacz±cym sukcesem zawodników MKS Halicz, którzy w klasyfikacji klubowej Igrzysk dzieci i młodzieży - Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w biegach angl. - Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów w biegach alpejskich zajęli bardzo dobre 2 miejsce na 25 sklasyfikowanych klubów (Kro¶nieński Klub Biegacza - 16).

Indywidualnie najlepiej spisała się Natalia Wacławska, która zdecydowanie wygrała w¶ród juniorek młodszych w biegu na dystansie 4 km s. alpejskim. Natalka jednocze¶nie zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw ¦wiata w tej dyscyplinie sportu. Dobrze też spisali się pozostali zawodnicy Halicza.

Martynka Lachowska zajęła III miejsce w grupie dziewcz±t ur. w 1997-98. Br±zowy medal zdobył też w grupie chłopców ur. w 1995-96 brat Martyny Patryk Lachowski. IV miejsce w bardzo trudnej konkurencji juniorek wywalczyła Anita Wacławska a VI w¶ród juniorek młodszych - Iwona Stadnicka. Wysok± lokatę (V miejsce) wywalczyła w¶ród młodziczek Marta Orłowska. Punktowane miejsce (VIII miejsce) wywalczył w¶ród juniorów Hubert Wiktorski. Pozostali zawodnicy zajmowali: Patryk Armaciński (j. mł) 12 m. a Jarosław Stanicki (j.) - m. 15.

Ilustracje: Krzysztof Lachowski (2008)

W¶ród zawodników z Kro¶nieńskiego Klubu Biegacza oraz LUKS BURZA Rogi najlepiej spisał się Muszyński Filip, który zwyciężył w grupie juniorów młodszych oraz Mateusz Kielar (w grupie młodzików) - VI miejsce.

W zawodach tych uczestniczyła również najbardziej znana zawodniczka w biegach górskich Izabela Zatorska (dwukrotna Mistrzyni Europy, pięciokrotna medalistka Mistrzostw ¦wiata i czterokrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata w biegach górskich). Pani Iza zwyciężyła w¶ród kobiet - potwierdzj±c tym samym swoj± bardzo wysok± pozycję w¶ród zawodniczek uprawiaj±cych t± dyscyplinę sportu nie tylko w Polsce, ale też na ¶wiecie.