LINK 2: STARTOWAŁEŚ? WYSTAW OCENĘ W RANKINGU!
LINK 3: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
LINK 4: ZOBACZ MAPĘ UCZESTNIKÓW
LINK 5: ARCHIWUM: CIECHANóW

Sto dwadzieścia osiem osób w tym dziesięć kobiet, co jest nowym rekordem frekwencji „Ciechanowskiej Piętnastki” stanęło na starcie tegorocznego biegu w Władysławowie.

Do grodu nad Łydynią na bieg zjechali uczestnicy niemalże z całego kraju. Ogólnopolski bieg uliczny organizowany w Ciechanowie jest jednym z najstarszych na Mazowszu w tym roku była to dwudziesta ósma edycja. Rozgrywany jest na atestowanej 15 kilometrowej trasie Władysławowo – Opinogóra – Ciechanów z metą przy hali sportowej MOSiR, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Ciechanowa Waldemara Wardzińskiego oraz wójta gminy Opinogóra Stanisława Wieteski. Gościem honorowym, a zarazem starterem biegu był olimpijczyk z Rzymu na dystansie 800 m Zbigniew Antoni Makomaski.

W ramach biegu rozegrane zostały V drużynowe mistrzostwa Polski ognisk TKKF pod patronatem prezesa Zarządu Mazowieckiego TKKF w Warszawie Jacka Bączkowskiego i XIII mistrzostwa powiatu ciechanowskiego seniorów i weteranów pod patronatem starosty Sławomira Morawskiego. Warunki pogodowe w tym roku dopisały, co w dużym stopniu umożliwiło wszystkim uczestnikom dotrzeć do mety.

Zwycięzcami tegorocznego biegu zostali, wśród mężczyzn Bogusław Andrzejuk (50,28) z TKKF Maratonka Grajewo, a wśród kobiet Dorota Pawłowska (1:00,32) z KS Zamek Kurzędnik. Drugie miejsca zajęli Marek Dzięgielewski (51,36) z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego Płońsk i Dominika Stawczuk (1:04,16) z Łodzi. Trzecie Wojciech Więckowski (52,29) z BOP TKKF Płock oraz Marta Mikołajczyk (1:05,46) Start Pułaski Warka.

Dużą grupę szesnastoosobową stanowili jak zwykle zawodniczki i zawodnicy gospodarzy z ciechanowskiego TKKF Promyk. Najlepiej zaprezentował się Włodzimierz Piechna (54,01), z Przyrowy gm. Ojrzeń, który zajął szóste miejsce. Na ósmym miejscu sklasyfikowany został o rok starszy brat Andrzej Piechna (55,02) z Gostomina gm. Ojrzeń. 9. miejsce przypadło w udziale Remigiuszowi Fąderskiemu (55,14) z Śródborza gm. Glinojeck. W biegu wystartowały dwie ciechanowianki reprezentantki Promyka Barbara Chełmińska (1:20,44) zajęła 6. miejsce oraz Ilona Kowalska (1:25,05) sklasyfikowana została na 8. miejscu.

Dużą grupę stanowili biegacze niewidomi biegnąc na uwięzi z przewodnikiem jak i słabo widzący. Wśród niewidomych zwyciężył Zbigniew Świerczyński (1:12,25) Cross Warszawa, w wśród słabo widzących Tomasz Chmurzyński (55,18) Cross Łuczniczka Bydgoszcz.

Drużynowe mistrzostwa Polski Ognisk TKKF (pięć osób w drużynie) zakończyły się zwycięstwem TKKF Maratonka Grajewo – 64 pkt. 2. miejsce BOP TKKF Płock z tą samą ilością punktów, 3. miejsce TKKF Promyk I Ciechanów – 79 pkt, 4. miejsce TKKF Kubuś Sierpc – 296 pkt, 5. miejsce TKKF Promyk II Ciechanów – 300 pkt i 6. miejsce TKKF III Promyk Ciechanów – 511 pkt.

W 13 mistrzostwach seniorów pow. Ciechanów zwyciężył Grzegorz Włodarczyk z Ciechanowa. Mistrzynią weteranek została Barbara Chełmińska z Ciechanowa, a wśród weteranów Włodzimierz Piechna z Przyrowy. Okolicznościowe medale na mecie wszystkim wręczał olimpijczyk Zbigniew Makomaski, a nagrody finansowe, rzeczowe i okolicznościowe puchary wiceprezydent Ciechanowa Cezary Chodkowski.

Głównymi organizatorami biegu byli Miejskie Ognisko TKKF „Promyk” Ciechanów i Mazowieckie TKKF Warszawa, a współorganizatorami: Urząd Miasta Ciechanów, Urząd Gminy Opinogóra, MOSiR Ciechanów, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Straż Miejska oraz OSP Opinogóra i Władysławowo. Patronat prasowy jak zwykle sprawował „Tygodnik Ciechanowski”, który był inicjatorem i organizatorem pierwszych biegów. Organizatorzy, dziękują wszystkim instytucjom, które finansowo jak i rzeczowo wspomogły bieg, a byli nimi: Urząd Gminy Ojrzeń, Fabryka Narzędzi „Fanar” S.A. Ciechanów, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie, Przedsiębiorstwo Wodno – Melioracyjne „Melwobud” w Ciechanowie, Browar „Ciechan” w Ciechanowie, Usługi Budowlane Marek Czerwiński Mława, Zakład Wydawniczo Poligraficzny „Arjadna” w Ciechanowie.