Czechy, 13 czerwca 2008, 14:02, 1552/113347
Łukasz
Dwa Rekordy Świata na mitingu w Ostrawie!!!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA IAAF
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - CZECHY

Podczas mitingu z cyklu IAAF Athletic Tour w Ostrawie padły 2 rekordy świata w tym jeden w bardzo prestiżowej konkurencji jaką jest bieg na 110m przez płotki.

Autorem tego wyczynu okazał się 21-letni Kubańczyk Dayron Robles. Poprawił tym samym o 0,01s rekord należący do Xianga Liu z Chin. Wynik 12,87 zapowiada ostrą rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich. Pretendentów do złota będzie kilku – wspomniany Xiang Liu oraz doskonały Dominic Arnold z USA, który szczyci się wynikiem 12,90. Trzej wyżej wymienieni płotkarze przebiegli ten dystans szybciej niż wydawało się kiedyś niebotyczny rekord świata Colina Jacksona 12,91 który trzymał się na szczycie przez 13 lat. Robles godnie zastępuje swoich rodaków którzy odnosili w tej konkurencji spore sukcesy. Mistrz Olimpijski z Sydney – Anier Garcia, doskonali – Emilio Valle czy Joel Hernandez na pewno są spokojni o przejęcie pałeczki przez tak godnego następcę.

Drugi ze wspomnianych rekordów został poprawiony w nietypowej konkurencji – biegu godzinnym kobiet. Dire Tune z Etiopii pokonała w 60minut 18km i 517m poprawiając o 177 m najlepszy dotychczasowy wynik należący do Kenijki Tegli Lourupe. Przed rokiem podczas ostrawskiego mitingu rekord w tej konkurencji w męskim wydaniu poprawił legendarny Haile Gebrselassie.

Na koncie obecnego sezonu znajdują się już 4 rekordy świata pobite w ciągu zaledwie miesiąca! Ten fakt jest najlepszą prognozą zwiastującą wielkie widowisko jakie zostanie rozegrane w Pekinie.