Hiszpania, 30 marca 2008, 20:16, 1651/143542
Bartkiewicz
Triumf Janickiego w Madrycie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA JARKA JANICKIEGO
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HISZPANIA

Jarosław Janicki po raz czwarty wygrał w niedzielę bieg na dystansie 100 km w Madrycie. Na przebiegnięcie stu kilometrów potrzebował 6h 53 minuty i 7 sekund.

Jak podał w rozmowie telefonicznej:

"Warunki były wręcz tropikalne jak na tą porę roku, słońce dało się we znaki, do tego dość porywisty wiatr. Prowadziłem od 45 kilometra. Miałem kryzys na 70km kilometrze, ale przewaga jaką uzyskałem pozwoliła mi dobiec do mety jako pierwszy.

Na szóstej pozycji uplasował się inny nasz reprezentant - Dariusz Cichorek z Kalisza z wynikiem 7:56:59.

Jarek Janicki jest niekwestionowanym rekordzistą Polski na 100km (rekord 6:22:33). Na swoim koncie ma już trzy tytuły mistrza Europy na 100km oraz trzy tytuły wicemistrza świata na tym samym dystansie. Trzecie wicemistrzostwo świata zdobył w 2004 roku w holenderskiej miejscowości Winschoten.

Jarek jest wyjątkowo aktywnym sportowcem, jak sam mówi "biega od 13 roku życia, ogólnie wziął udział w 130 maratonach, z czego odniósł zwycięstwo w 17". Do innych ważnych osiągnięć sportowca należą: zwycięstwo w biegu Comrades Maraton w 1999, zwycięstwo w odbywającym się na Przylądku Dobrej Nadziei w Kapsztadzie biegu Two Oceans Maraton w 1995 oraz trzykrotnie wygrał w biegu etapowym Wiedeń - Budapeszt.

W tym roku był już drugi w holenderskiej miejscowości Apeldoorn. Dziś wygrał XXII Międzynarodowego Biegu na 100 km - Pedestras dziesięciokilometrowej pętli. Zwycięstwo to nabiera szczególnego znaczenia, biorąc pod uwagę fakt, że bieg ten został włączony do programu promocyjnego dla Madrytu jako kandydata do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2012r. W 2005 roku zawodnik powrócił do swojego macierzystego klubu i reprezentuje MKS Hermes Gryfino. W tym roku nasz supermaratończyk wystartuje jeszcze m.in. w RPA, Comrades maraton