Ameryka Północna, 28 lutego 2008, 21:20, 1842/130136
Krzy¶cin atakuje, pierw Austin potem Boston

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Na zdjęciu: Andrzej Krzy¶cin na mecia maratonu w Austin (Andrzej Krzy¶cin)

W niedziele 17 lutego 2008 roku odbył się XVI Austin Marathon. W¶ród 14 tysięcy zawodników zgromadzonych na starcie, 6800 starowało w maratonie a pozostali w półmaratonie.

Po raz szósty wystartował w tym maratonie zawodnik klubu ALTOM Gniezno - Andrzej Krzy¶cin. Po dwuletniej przerwie w startach w maratonach, Andrzej debiutował w kategorii masters - M40.

Start i meta biegu były usytuowane w centrum Austin w stanie Teksas, w USA, w pobliżu Capitolu. Od samego startu Andrzej, który trzykrotnie wygrywał ten bieg, nadawał szybkie tempo i do 15 km prowadził w maratonie z przewag± 100-150m. Niestety póĽniej przyszedł kryzys i na prowadzenie wyszli zawodnicy blisko połowę młodsi niż on. Ostatecznie Andrzej ukończył bieg na dziesi±tej pozycji w klasyfikacji ogólnej. Natomiast swoja kategorię masters M40 wygrał uzyskuj±c czas 2 godziny 26 minut i 54 sekund.