Ameryka Północna, 07 lutego 2008, 10:48, 1569/129953
31 Empire State Bulding Run-up

LINK 1: PRZECZYTAJ WIĘCEJ INFORMACJI
LINK 2: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Na zdjęciu: Thomas Dold i Suzy Walsham - zwycięzcy biegu na Empire State Bulding (www.nyrr.org)

We wtorek 5 lutego w Nowym Jorku rozegrano po raz 31 bieg po schodach na słynny drapacz chmur Empire State Bulding. Zawodnicy mieli do pokonania 86 pięter oraz 1576 stopni tego budynku. Po raz trzeci z rzędu wygrał Niemiec Thomas Dold, w¶ród kobiet triumfowała Suzanne Walsham - australijka reprezentuj±ca Singapur.

W zawodach wystartował mistrz Polski w biegu po schodach Tomasz Klisz, który zakończył zawody ex aeguo z innym zawodnikiem uzyskuj±c dwudziesty pierwszy czas, oraz na 4 miejscu w swojej kategorii wiekowej. W¶ród pań mieli¶my także reprezentantkę Polski Annę Janick±, która zajęła 181 pozycję w klasyfikacji generalnej, a w¶ród kobiet zajęła 38 miejsce.