Ameryka Północna, 10 grudnia 2007, 15:12
Janicki wygrał Puchar ¦wiata w Huntsville

LINK 1: STRONA INTRERNETOWA BIEGU
LINK 2: WYNIKI
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

41-letni Jarosław Janicki (Hermes Gryfino) - najlepszy polski ultramaratończyk, medalista Mistrzostw ¦wiata i Europy, wygrał w sobotę Puchar ¦wiata w biegu na dystansie 50 mil w Huntsville w stanie Texas.

Na pokonanie nieco ponad 80 km (80,4672 km) potrzebował 6 godzin, siedmiu minut i 45 sekund. Wyprzedził starszego od siebie o 8 lat Belga - Marca Vanderlindena.

Niespełna pół godziny za Jarkiem - na czwartej pozycji dotarła do mety najlepsza z kobiet - Japonka Norimi Sakurai, tegoroczna mistrzyni ¶wiata w biegu na 100km, która wyprzedziła rywalki o ponad 43 minuty.

Na 21 pozycji przybiegł inny Polski reprezentant - Dariusz Cichorek z "Finisz Kalisz"

3. Adela SALT - Wielka Brytania - 7:22:02

Na mecie sklasyfikowano, ł±cznie z zawodnikami bior±cymi udział w biegu otwartym, 171 biegaczy (z których 4 przekroczyło 12-godzinny limit czasu).

Jarek sze¶ć tygodni temu uczestniczył w etapówce z Wiednia do Budapesztu licz±cej 350 km - gdzie wygrał po raz trzeci z rzędu. Po tym biegu miał dwa tygodnie przerwy na regenerację. Pobiegł w tym roku siedem klasycznych maratonów - z czego wygrał maraton Solidarno¶ci na trasie Gdańsk - Westerplatte - Gdynia, oraz graniczny maraton Usedom ze ¦winouj¶cia do Wolgast.