Ameryka Północna, 04 listopada 2007, 10:30
Bartkiewicz
Hall na Olimpiadę, zgon Ryanna Shaya

LINK 1: ŹRÓDŁO DANYCH
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Podczas mistrzostw USA w maratonie, będących jednocześnie kwalifikacjami na Olimpiade, które odbyły się w Central Park w przeddzień NYC Marathon, zmarł w Nowym Jorku 28-letni Ryan Shay. Zawodnik stracił przytomność pomiędzy 9 a 10 kilometrem. Natychmiast został przewieziony do szpitala. W karetce lekarze stwierdzili zgon. Wygrał jego imennik Ryan Hall - 2:09:02.

Shay był pięciokrotnym mistrzem USA w biegach na różnych dystansach. W 2003 r. został mistrzem w maratonie, dwukrotnie triumfował w półmaratonie oraz w biegu na 20 km, a w tym roku zdobył brązowy medal na 25 km.

Wygrał 25-letni Ryan Hall, który zapewnił sobie zwycięstwo na ostatnich dwóch kilometrach wygrywając z czasem 2:09:02, wyprzedając Dathana Ritzenheina - 2:11:07 i Briana Sella - 2:11:40. Czwarty był 35-letni rekordzista USA w maratonie Khalid Khannouchi - 2:12:34. Srebrny medalista z Aten, Mebratom Keflezighi, był ósmy - 2:15:09. 2004 roku, a w tym roku zdobył brązowy medal na 25 km.