Joanna Gront znów wygrywa

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: WYNIKI MARATONU
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - FRANCJA

Joanna Gront-Chmiel (KB Arturówek ŁódĽ) zwyciężyła na najdłuższym dystansie olimpijskim w "Marathon de la cote d'amour" tuż nad samym Atlantykiem we Francji. Czasem 2:46:05 pobiła o 3 minuty dotychczasowy rekord trasy. Drug± na mecie triumfatorkę z roku 2005 Murielle Brionne wyprzedziła również o 3 minuty. Trzecia zawodniczka finiszowała dopiero 18 minut za nasz± biegaczk±.

W gronie mężczyzn zwyciężył Habib Mosbach (2:24:15), jako drugi min±ł linię mety zwycięzca z przed roku Andrey Gladichev z Ukrainy (2:24:55), najniższy stopień podium zaj±ł 42-letni Rosjanin Rogovoy Victor (2:27:59). Joanna Gront-Chmiel zajmowała w swojej karierze czołowe miejsca w maratonach na całym ¶wiecie. Jej rekord życiowy 2:35:07 (Las Vegas 1999) jest 26 wynikiem w historii polskiego maratonu.

Joannie na trasie towarzyszył jej m±ż - Jacek plasuj±c się na czternastej pozycji. Sklasyfikowano 1095 zawodników. Dla Joanny był to pi±ty maraton w tym roku.