Holandia, 10 wrzesnia 2007, 09:02, 1626/214413
Burek
M¦ i ME w biegu na 100km

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HOLANDIA

W malowniczym holenderskim miasteczku Winschoten odbyły się 8 wrze¶nia 2007 Mistrzostwa ¦wiata i Europy w biegu na 100 km.

223. WALKOWIAK ANDRZEJ - 11:50:04

Niestety biegu nie ukończyło dwóch polskich czołowych zawodników: Jarosław Janicki i Dariusz Cichorek.

Mistrzem ¦wiata kategorii M65 został Sojka Franciszek a wicemistrzem w kategorii M55 Andrzej Burek.

Ponadto rozgrywany był bieg na 50 km i sztafeta 10*10km, w której dobrze wypadli zawodnicy MZK Szczecin. Pozostałe wyniki można zobaczyć na stronie internetowej: www.runwinschoten.nl

Komentarze czytelników - 4podyskutuj o tym

Mirza

Autor: Mirza, 2007-09-12, 11:38 napisał/-a:
Jedno sprostowanie. Franek Sójka (nie Sojka) nie został mistrzem ¶wiata M65, bo takiej kategorii nie było. A szkoda. Zaj±ł ósme miejsce w M60.

robewa

Autor: robewa, 2007-09-13, 19:49 napisał/-a:
franc ma naprawde Sojka i był 1 w M65 ale w kategorii weterenów zgłoszonych przez organizacje weteranów, fakt, że był w tej kategorii sam i wystarczyło dobiec aby zostac mistrzem ¶wiata .... dla niektórych dobiec jest nieosi±galne

bur.an

Autor: bur.an, 2007-09-13, 22:50 napisał/-a:
W Winschoten kategorie były co pięć lat i mogę potwierdzić, że Franek stał na najwyższym podium w kategorii M65, razem odbierali¶my medale a także gratulacje od Tadeusza Dziekońskiego.
W wynikach biegu w internecie wkradł się bł±d i Franka zakwalifikowali w kategorii M 60.
Ciekawostk± jest to że setkę ukończył biegacz, który miał ukończone 75 lat.

Mirza

Autor: Mirza, 2007-09-14, 08:25 napisał/-a:
To gratulacje dla Franka. Korzystałem zarówno z wyników orgów, jak i z oficjalnej strony IAU. Pozdrowienia dla wszystkich setkowiczów i zapraszam do Kalisza.