Węgry, 12 sierpnia 2007, 21:52, 1568/133826Łukasz Maletz
Top 10 po raz pierwszy - Węgry szczę¶liwe dla Ewy

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - WęGRY

Na zdjęciu: Ewa Dederko (Łukasz Maletz)

Dzisiejszy dzień zapisze się na długo w pamięci triathlonistki Ewy Dederko. Reprezentantka częstochowskiego klubu "WLKS Kmicic Złoty Potok" z czasem 2:01:58 zajęła 10. miejsce w rozgrywanych na Węgrzech zawodach z cyklu BG Triathlon World Cup.

W zawodach zwyciężyła Nowozelandka Samantha Warriner (2:00:11) przed Emm± Moffatt z Australii (2:00:31) i trzeci± na mecie Debbie Tanner z Nowej Zelandii (2:00:35)

Jedenasta rudna pucharu ¶wiata na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie; 40 km rower; 10 km bieg) odbywała się w Tiszaujvaros. Po zajęciu 6 miejsca na Mistrzostwach ¦wiata w Duathlonie, które odbywały się w Gyor, Ewa wybierała się na Węgry pełna optymizmu. Przed startem przygotowana została strategia, która miała zapewnić miejsce w pierwszej dziesi±tce zawodów.

Najsilniejsza stron± Ewy jest bieganie, przygotowali¶my więc strategię, która zakładała spokojny start i wyj¶cie z wody, stopniowe odrabianie pozycji podczas jazdy na rowerze i przypuszczenie frontalnego ataku podczas biegu – mówił po zakończonych zawodach Krzysztof Mermer – trener zawodniczki.

Ewa Dederko: "Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu w dzisiejszych zawodach. Dzięki dobrze przygotowanej strategii udało mi się wywalczyć – po raz pierwszy w karierze – 10 miejsce w zawodach Pucharu ¦wiata. Uzyskiwane rezultaty ciesz± tym bardziej, że za trzy tygodnie (1-2 wrze¶nia) odbęd± się w Hamburgu Mistrzostwa ¦wiata, na których mam szansę powalczyć o miejsce na podium"