Bartkiewicz
Rekord Półmaratonu w Berlinie, Lewandowska ósma

LINK 1: ¬RÓDŁO DANYCH
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - NIEMCY

Na zdjęciu: Edyta Lewandowska podczas ubiegłorocznym Mistrzostw Polski w Półmaratonie Piła 2006 (zbiory własne)

27-letnia Edyta Lewandowska reprezentuj±ca Rudzki Klub Sportowy ŁódĽ, srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Pile, zajęła ósm± lokatę w silnie obsadzonym półmaratonie z udziałem 20 tys. biegaczy.

W¶ród mężczyzn znakomicie zaprezentował się 22-letni Kenijczyk Patrick Makau, który wygrał berliński półmaraton ustanawiaj±c wynikiem 58,56 rekord trasy i tym samym wpisał się na liste IAAF na czwartej pozycji w historii najlepszych wyników tej konkurencji. Makau poprawił dotychczasowy rekord trasy swego rodaka, Paula Kosgei o jedena¶cie sekund. Bieg zdominowali Kenijczycy, których aż o¶miu uplasowało się w czołowej dziesi±tce.

W¶ród kobiet zwyciężyła Australijka Johnson - 1:08.28. Ogółem sklasyfikowano na lini mety 11.493 mężczyzn i 4.368 kobiet z 70 krajów.

W berlińskim półmaratonie w 2001 r. Hiszpan Fabián Roncero z czasem 59:52, ustanowił, nie pobity do dzi¶, rekord Europy. Rok temu w Berlinie padły dwa rekordy trasy. Rok temu Kenijka Masai ustanowiła rekord w¶ród kobiet - 1:07.16, a jej rodak Paul Kosgei - 59:07.