Łukasz
Sylwetka Przemka Bobrowskiego

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Na zdjęciu: Przemek Bobrowski

Jak już wcześniej wspomniano na łamach "Maratonów Polskich" 28 stycznia 2007 11-ste miejsce w półmaratonie w Austin zajął z wynikiem 64:02 Maciej Miereczko. Na uwagę zasługuje również inny reprezentant Polski który został skalsyfikownay na pozycji nr.22 z czasem 66:16. Mowa o Przemysławie Bobrowskim.

Nowa postać w polskim światku biegowym? Nie zupełnie. Konesrom lekkiej atletyki biegacz ten jest znany od dawna, ale... z bieżni. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iż Przemka koronnym dystansem było zawsze 800m! Dzięki swoim osiągnięciom i rezultatom zawodnik ten był bardzo zawuważaly na arenie krajowej. W 2002 roku sięgnął po brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów na 800m z wynikiem 1:51,77 co w spalskiej hali jest rezultatem wartościowym.

W tym samym roku wywalczył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Krakowie również na tym samym dystansie. Rok wcześniej w na stadionie AWF w Gdańsku został Młodzieżowym Mistrzem Polski w swojej koronnej konkurencji. Jako junior młodszy wybiegał sobie w 1997 roku 2 medale MP w swojej kategorii - srebrny w hali na 1000m i brązowy na otwartym stadionie na 1,5km. Rok wcześniej rywalizując również wśród młodszych juniorów jednak ze starszym rocznikiem sięgnął po brąz na Halowych Mistrzostwach Polski na dystansie 1km.

Jako 15-latek był już V-ce Mistrzem Polski Młodzików na 1000m. Rekord życiowy Przemka na 800m to 1:49,50, uzyskany został w 2003 roku. Tak przedstawia się progresja wyników:

-1995
* V-ce Mistrz Polski Młodzików - 1000m (2:39,52), Kielce.
-1996
* Brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski - 1000m (2:38,66), Spała.
-1997
* Halowy V-ce Mistrz Polski Juniorów Młodszych - 1000m (2:33,09), Spała.
* Brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych - 1500m (3:58,49), Kraków.
2001
* Młodzieżowy Mistrz Polski - 800m, Gdańsk.
2002
* Brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Seniorów - 800m (1:51,77), Spała
* Młodzieżowy V-ce Mistrz Polski - 800m, Kraków

Przemek od kilku lat przebywa w USA, warto przyjrzeć się rozwojowi tej długiej już, ale jakże ciekawej kariery. 66 minut w półmaratonie to naprawdę mocne bieganie. Przedłużyć się z tak krótkiego dystansu to prawdziwa sztuka.

Poczekajmy cierpliwie na wyniki tego zawodnika.