Afryka, 27 grudnia 2006, 19:40Krzysztof Bartkiewicz
10 luty Port Elizabeth marathon: zapowiedĽ

LINK 1: REGULAMIN BIEGU w FORMACIE PDF
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AFRYKA

Kiedy w Polsce jest koniec sezonu, to w RPA sezon w pełni. Za sze¶ć tygodni będzie tam prestiżowy maraton w Port Elizabeth, gdzie za wygranie jest 100.000R czyli ok 41 tys. PLN. W¶ród faworytów jest wymieniany Sergey Lebid z Ukrainy który w 2002 roku zdobył złoty Medal w przełajowych Mistrzostwach Europy. Ponadto wystartuje reprezentant Rosji Oleg Kharitonov, który wygrał tegoroczn± edycje biegu Comrades, jak również Włoch Calcaterra Giorgio maj±cy na swym koncie takie osi±gnięcie jak: w jednym roku przebiegnięcie piętnastu maratonów ze ¶redni± poniżej 2.20. - w tym roku wygrał 100km na trasie Florencja-Faenza i bieg górski na 76km w Davos.

Imponuj±ce s± również nagrody w kategoriach wiekowych, gdzie zarówno triumfator w kat M40 jak i M60 dostan± czek na 3000R czyli ok 1400PLN