Azja, 04 grudnia 2006, 11:03Krzysztof Bartkiewicz
Dorota Gruca biegła maraton w Singapurze

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AZJA

Dorota Gruca (Agros Zamo¶ć) z wynikiem 2:50.06 zajęła ósme miejsce w 22. maratonie w Singapurze. Zwyciężyła Kenijka Salina Kosgei, rezultatem 2:31.55 bij±c rekord trasy. Druga była dotychczasowa rekordzistka trasy w Singapurze Rosjanka Irina Timofiejewa - 2:34.35. Na trzecim miejscu do mety dobiegła Kenijka Emily Kimuria - 2:38.38.

Był to drugi maraton ukończony w tym roku przez Grucę. W styczniu zajęła szóste miejsce w Osace uzyskuj±c 2:29.17 (najlepszy wynik sezonu w Polsce). Bieg rozegrano w trudnych warunkach, w temperaturze 25 stopni i przy prawie stuprocentowej wilgotno¶ci.

W¶ród mężczyzn dominowali kenijczycy, najlepszy z nich Amos Mutai wynikiem 2.15.01 ustanowił nowy rekord trasy. Jak podaj± organizatorzy we wszystkich biegach ogółem wzięło udział 30.000 biegaczy z czego 30% to obcokrajowcy