Górzno k.Brodnicy, 07 sierpnia 2006, 23:43
Szołowski i Cze¶nik Mistrzami Polski w triathlonie w Górznie

LINK 1: WYNIKI NA TRIATHLON.PL
LINK 2: ARCHIWUM: GóRZNO K.BRODNICY

Na zdjęciu: Polski Zwi±zek Triathlonu (serwis internetowy Polskiego Zwi±zku Triathlonu)

Filip Szołomski (Kielce) i Maria Cze¶nik (Warszawa)zostali Mistrzami Polski w triathlonie na dystansie klasycznym.
"Ludzie z żelaza" o medale mistrzostw kraju rywalizowali w sobotę w podbrodnickim Górznie (kujawsko-pomorskie). Mieli do pokonania następuj±ce dystanse: 1.5km pływania, 40km wy¶cigu rowerowego i 10km biegu,
W klasyfikacji generalnej wygrał 19-letni Ukrainiec Oleksander Sokołow (1.54.27), a mistrzem Polski został drugi na mecie Szołowski. Na trzecim miejscu uplasował się kolejny zawodnik z Ukrainy Siergiej Drozd, za¶ srebrny i br±zowy mistrzostw kraju otrzymali następni zawodnicy w klasyfikacj: Sergiusz Olejniczak(ŁódĽ) i Michał Siejanowski (Gniezno)
Podium kobiet zajęły trzy Polki, kolejno: Maria Cze¶niak- 2.08.57, Monika Smaruj(Chodzież) oraz Maria Pytel(Starachowice)