10 stycznia 2017, 07:51, 1679/136304PZLA
Sofia Ennaoui lekkoatletk± grudnia w Europie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PZLA

Ľródło zdjęcia: PZLA

Sofia Ennaoui zyskała największe poparcie w¶ród internautów odwiedzaj±cych serwisy społeczno¶ciowe European Athletics i wygrała głosowanie na najlepsz± lekkoatletkę grudnia w Europie.

W ostatnim miesi±cu zeszłego roku podopieczna Wojciecha Szymaniaka wywalczyła w Chia mistrzostwo Europy w biegach przełajowych (w kategorii U23). Złoto Ennaoui było pierwszym medalem z najcenniejszego kruszcu w historii startów Polek na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Obecnie laureatka przebywa na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki, gdzie szlifuje formę przed sezonem halowym. Dla biegaczki MKL-u Szczecin, finalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro, najbliższym celem jest medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (3-5 marca).

W¶ród mężczyzn lekkoatlet± grudnia został niespełna 17-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, mistrz Europy w crossie w kategorii U20. Jednym z nominowanych był Konrad Bukowiecki.