Góra k.Rawicza, 03 wrzesnia 2015, 07:30, 1492/413407Janusz Konopnicki

LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: GóRA K.RAWICZA

29 sierpnia 2015r. o godzinie 16.00 na starcie finału Biegu z Policj± stanęło ponad 320 gotowych do wspólnej rywalizacji biegaczy. Impreza miała charakter otwarty i na 10-kilometrowej trasie wyznaczonej ulicami miasta Góra do mety pobiegli wszyscy chętni zawodnicy. Patronat honorowy nad imprez± objęli: Marszałek Województwa Dolno¶l±skiego, Wojewoda Dolno¶l±ski oraz Komendant Główny Policji.

Zobacz Galerię zdjęć

Ponad 320 biegaczy w duchu sportowej rywalizacji walczyło o tytuł najlepszych w poszczególnych kategoriach. Pierwsi na mecie zawodnicy przybiegli już po niecałych 30 minutach. W kategorii OPEN mężczyzn został pobity rekord trasy i aktualnie wynosi 00;29;25. W trakcie zawodów rozgrywane były również Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu na dystansie 10 kilometrów.

Bieg ukończyło 327 osób. Bieg z Policj± w Górze stał się imprez± o międzynarodowym zasięgu, dlatego nikogo już nie dziwi, że raz do roku podczas rywalizacji na ulicach miasta pojawiaj± się bardzo mocni zawodnicy z Afryki i czołowi biegacze z Ukrainy, Białorusi, czy Rosji. Zwycięzc± został 27-letni Ukrainiec Dmytro Lashyn reprezentuj±cy Ludowy Klub Biegacza Rudnik, który do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Kenijczykiem Hillarym Kiptum Maiyo Kimaiyo - na mecie stwierdził:

„Byłem w szoku, że wygrałem ze Kenijczykami. To bardzo mocne chłopaki, pomogły mi pewnie ostatnie treningi w Szklarskiej Porębie. Kenijczycy długo prowadzili, potem biegli¶my w trójkę, ale na ostatnich metrach zostało nas dwóch – stwierdził Dmytro Lashyn.