Toruń, 28 marca 2015, 02:00, 1853/322992Tomasz Niejadlik
105-latek pobił dwa kolejne rekordy

LINK 1: ARCHIWUM: TORUń

Podczas rozgrywanych w Toruniu 10. Halowych Mistrzostw Europy Weteranów na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanął Stanisław Kowalski, który już za kilkanaście dni będzie świętował swoje 105 urodziny.

Świdniczanin startujący w kategorii M100+ do zdobytego w środę złota w biegu na 60 metrów dorzucił jeszcze dwa identyczne krążki – za rzut dyskiem (wynik: 7,14m) i pchnięcie kulą (3,65m). W obu przypadkach wyniki najstarszego uczestnika mistrzostw to rekordy świata dla tej kategorii wiekowej.

Poza Stanisławem Kowalskim także inni polscy reprezentanci bardzo dobrze radzili sobie w konkurencjach rzutowych. Mistrzem Europy w kategorii M60 w rzucie dyskiem został torunianin Kazimierz Jankowski (47,37m). Wśród siedemdziesięciolatków wygrał Czesław Roszczak. Kolejne złoto do swojej kolekcji dorzucił Lech Kowalski, który zwyciężył w rzucie ciężarkiem (M50). Trzeci w tej samej kategorii był Marek Stolarczyk. Po mistrzostwo w tej samej konkurencji sięgnęli też Mariusz Walczak (M40) i Damian Kozłowski (M35)

Sukcesów polskich reprezentantów nie brakowało też w innych dyscyplinach. Krzysztof Dziamski (M55) został mistrzem Europy w skoku o tyczce. W trójskoku w kategorii W60 triumfowała Ewa Bartosik, z kolei na 800 metrów w W50 najszybsza była Zofia Wieciorkowska. O pewnym niedosycie może mówić z kolei Michał Bernardelli (M35), który na tym samym dystansie był drugi, przegrywając złoty medal o jedyne trzy setne sekundy.

2015-04-11 - Refleksje po Halowych ME Weteranów...
  2015-03-29 - Halowe ME Weteranów - dzień ostatni...