Walczewski
ZŁOTE BIEGI 2014 rozdane !!!

LINK 1: ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA
LINK 2: ZOBACZ KANDYDATURY

Przez ostatni tydzień oddawaliście głosy na najlepsze biegi minionego sezonu. Konkurowały one w kilkunastu kategoriach zależnych od rodzaju, dystansu, organizatora, frekwencji czy położenia geograficznego. Wybieraliśmy także debiuty organizacyjne minionego roku.

Miło mi zaprosić wszystkich naszych Czytelników do opracowanych przez nas wyników końcowych. Powstały one na podstawie średnich ocen z poszczególnych "drabinek".

Każdy bieg został sklasyfikowany w kategoriach, do których został przypisany na etapie składania kandydatur. Dla biegów, które otrzymały ocenę conajmnie 50% można pobrać zarówno specjalny logotyp jak i wygenerować elektroniczną wersję certyfikatu.

Imprezom, które zajęły miejsca w pierwszych trójkach poszczególnych kategorii (z wyłączeniem kategorii wojewódzkich) przysługuje prawo używania logotypu ZŁOTY BIEG 2014, a tym, które uzyskały notę 60 i więcej procent - znaczka WYRÓŻNIENIE 2014

KLIKNIJ TUTAJ
ABY ZOBACZYĆ WYNIKI GŁOSOWANIA

Oddaliście łącznie 12372 głosy. Sklasyfikowany zostało 238 biegów spośrób 367 zgłoszonych kandydatur. Aby bieg został sklasyfikowany musiał zostać oceniony przez minumum 10 osób. Skrajne oceny zostały odrzucone (po 10%) a z pozostałych ocen, po uwzględnieniu wag wynikających z liczby startów głosującego, została wyliczona średnia.

Najwyższą średnia ocen uzyskał 12-godz Podziemny Bieg Sztafetowy w Bochni, który może się pochwalić wskaźnikiem 88.2%. Drugie miejsce zajął Ultramaraton Podkarpacki (Rzeszów) - 87.1% a trzecie wspólnie VIII Półmaraton Kietrz & Rohov i Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój - oba 82.3%

Granicę średniej ocen 80% przekroczyło 6 biegów, ocenę pomiędzy 70 a 80 procent osiągnęło 25 biegów, pomiędzy 60 a 70 - 57 biegów.