Ameryka Północna, 17 pazdziernika 2014, 08:55, 1769/138056Mateusz Jasiński

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW
LINK 2: STRONA NEW BALANCE POLSKA
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA PółNOCNA

Iron Man czyli Człowiek z Żelaza. Co trzeba zrobić, żeby zasłużyć sobie na ten tytuł? Przepłynąć 3,86km, przejechać rowerem 180,2km i na koniec przebiec maraton.

Triatlony tego typu odbywają się na całym świecie, ale żaden nie ma takiej renomy jak ten na Hawajach. Rozgrywany bez przerwy od 1978 roku zawsze przyciąga rzesze sportowców chcących powalczyć o tytuł Człowieka z Żelaza i jednocześnie Mistrza Świata na tym dystansie. W tym roku na Hawajach najlepszy był Sebastian Kienle – ambasador marki New Balance, który właśnie w butach z logiem NB na cholewce pokonywał maratońskie kilometry tegorocznego Ironman Hawaii.

Był to już trzeci start Niemca na Mistrzostwach Świata Ironman. W 2012 roku otarł się o podium zajmując 4. miejsce. Rok temu zdobył brąz. W tym roku był bezkonkurencyjny wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad 5 minut! Po pierwszej konkurencji, czyli pływaniu, Kienle miał niemalże 4 minuty straty do prowadzącego zawodnika. Stratę udało mu się jednak odrobić w części kolarskiej, gdzie wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już, gdy założył buty NB i pobiegł 42,2km po gorących drogach Wielkiej Wyspy. Czas Kienle na mecie to 8 godzin 14 minut i 18 sekund.

Na mecie powiedział, że nie może uwierzyć w to, co się stało. Zwycięstwo Niemca nie powinno być jednak zaskoczeniem, gdyż był to rewelacyjny sezon w wykonaniu ambasadora New Balance, który wcześniej zdobył już tytuł Mistrza Europy Ironman.

Urodzony w 1984 roku Sebastian Kienle uprawia triatlon od 12 roku życia, a pierwsze zawody zaliczył w 2005 roku, które rzecz jasna wygrał. Od tamtego czasu zdobył już wiele tytułów, w tym dwukrotnie tytuł Mistrza Świata na dystansie połowy Ironmana.

Wśród kobiet złoto po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła pochodząca z Australii Mirinda Carfrae – również startująca w teamie New Balance. Australijka to już postać bardzo znana w świecie triatlonu i aktualna rekordzistka hawajskiej trasy z czasem 8:52:14, który ustanowiła w 2013 roku. Przez czternaście lat swojej triatlonowej kariery Carfrae zdobyła na Mistrzostwach Świata na dystansie Ironman 3 złota, 2 srebra i 1 brąz.

Co Mistrz Świata mówi o butach New Balance?

Okazuje się, że biegał w nich jeszcze przed nawiązaniem współpracy z NB. Buty projektowane przez New Balance są jego zdaniem idealnym połączeniem stabilizacji z lekkością, dzięki czemu świetnie nadają się do biegania maratonów. Oprócz tego Kienle trenuje też w lżejszych butach, takich jak New Balance Minimus, które pozwalają mu pracować nad techniką biegu oraz wzmacniać mięśnie, co przekłada się na lepsze wyniki podczas startów.

"To, co lubię w New Balance to fakt, że naprawdę wiodą prym w rozwijaniu nowych rozwiązań w dziedzinie obuwia biegowego. New Balance to firma, które po prostu tworzy dobre buty"