Białystok, 26 wrzesnia 2014, 09:20, 1536/203342Agnieszka Kuczyńska

LINK 3: WYNIKI BIEGU - 10KM
LINK 4: WYNIKI BIEGU - 5KM
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: BIAłYSTOK

1 357 osób wystartowało w tegorocznej edycji Białystok Biega. Świetna atmosfera, zmotywowani zawodnicy, rewelacyjni kibice, przyjaciele biegu i fenomenalne miej-sce startu i mety – Opera i Filharmonia Podlaska - to mieszanka, która zagwaranto-wała sukces czwartej edycji jesiennego, białostockiego biegania.

Niedziela – 21.09.2014 r. - to było prawdziwe święto biegania w Białymstoku. Świę-to, w którym za każdym razem uczestniczy coraz więcej osób. W tym roku już na kil-ka dni przed startem organizatorzy musieli zamknąć zapisy. Limit miejsc został wy-czerpany. Taka sytuacja zdarzyła się w Białymstoku po raz pierwszy.

Na starcie biegu na 5 km stanęło 335 osób, na 10 km pobiegło 621. Jedną trzecią wszystkich zawodników stanowiły kobiety, było ich 302. W ubiegłym roku biegło 196 pań. W biegach dla najmłodszych wzięło udział 400 dzieci. Rok temu w Białystok Biega wzięły udział 746 osoby.

Historia frekwencji KOBIETY

Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 10 km został Henadz Verkhavodkin z cza-sem 30:49. Tym samym ustanowił nowy rekord trasy Białystok Biega. Najszybszą z kobiet była Izabela Trzaskalska. Zwyciężyła z czasem 34:52 i również poprawiła do-tychczasowy rekord trasy na dystansie 10 km. Izabela polubiła najwyraźniej starty organizowane przez Fundację Białystok Biega. W zeszłorocznej edycji Białystok Biega była na najwyższym podium w biegu na 5 km, zaś w maju wygrała półmaraton w kategorii kobiet. Oglądaliśmy więc jej trzecie zwycięstwo w stolicy Podlasia. W bie-gu na 5 km najszybszy był Piotr Łobodziński z czasem 15:16. Łobodziński w ubie-głym roku również wygrał rywalizację na dystansie 5 km w Białymstoku. Wśród ko-biet najszybciej pobiegła reprezentantka Białorusi Viktoryia Yarashevich, która uzy-skała czas 17:52.

To była wyjątkowa edycja Białystok Biega, nie tylko ze względu na liczbę uczestni-ków, ale także oprawę. Współpraca z Operą i Filharmonią Podlaską nadała niesa-mowity klimat całej imprezie. Połączenie sztuki i biegania dało niepowtarzalny efekt w postaci „Sztuki Biegania”. Tylko w Białymstoku podczas odbierania pakietów star-towych można było posłuchać muzyki na żywo A wszystko w ramach Maratonu Fortepianowego.

Nowością było także rozszerzenie formuły biegu o sobotni bieg happeningowy – „Wolę Mile niż Promile!”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Niewielki dystans (1 mila) i spokojne tempo sprawiły, że razem biegły całe rodziny. 1 milę pokonał również wspólnie z biegaczami Prezydent Białegostoku, Pan Tadeusz Truskolaski. To była piękna impreza i piękny bieg.

Nie możemy się doczekać kolejnego biegowe-go wydarzenia w Białymstoku. Organizatorzy zapraszają już w maju na 3. Białystok Półmaraton. Zapisy mają ruszyć już w październiku! Galerie zdjęć, wyniki i aktualności na www.bialystokbiega.pl

2014-09-18 - Białystok poBiega dwa dni...
  2014-09-03 - Białystok pobiegnie po raz czwarty...