Pyzdry, 02 wrzesnia 2014, 06:16, 1863/122245Ewa Kubacka

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - MĘŻCZY¬NI
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - KOBIETY
LINK 6: ARCHIWUM: PYZDRY

Z roku na rok przybywa miło¶ników biegania. Dało się to zauważyć podczas XXXIII Ogólnopolskiego Biegu Kazimierzowskiego, który odbył się 31 sierpnia na pyzdrskim Rynku. Do rywalizacji stanęło 238 zawodników i tym samym pobity został rekord frekwencji.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od Biegów Młodzieżowych, w których wzięło udział 55 dzieci. W¶ród dziewczynek, w kat. wiekowej 7-9 lat zwyciężyła Maja Wawrzyniak (Pyzdry), dalej Anna Górna (z Wrze¶ni) i Nina Budzińska (z Pyzdr). W tej samej kategorii - w¶ród chłopców, nie miał sobie równych Patryk Bombel z Trzemeszna, tuż przed Dawidem Hauke (Ruda Komorska) i Radosławem Rogozińskim (z Poznania). W kategorii wiekowej 10-12 lat, w¶ród dziewczyn, dwa okr±żenia wokół Rynku najszybciej pokonała Wiktoria Trzcińska, dalej Natalia Osowiec i Dominika Brzewińska – wszystkie z Trzemeszna.

W¶ród chłopców najlepszym okazał się Patryk Włodarczyk (Witkowo), dalej Kamil Pilarski z Pyzdr i Mateusz Kruchowski z Kaczanowa. Trzy okr±żenia wokół Rynku najszybciej pokonała Karolina Piasecka, a za ni± Julia Wrzaskowska i Magdalena Bisiorek z Pyzdr. W¶ród chłopców, w najstarszej kategorii wiekowej wystartował tylko Maciej Lach.

W czasie biegów młodzieżowych, przy biurze zawodów zaczęły gromadzić się tłumy chętnych. Zapisy i wydawanie chipów przebiegły bardzo sprawnie i tuż przed 11.00 biegacze ustawili się przed dmuchan± bram±. Tradycyjnie sygnał do startu wydał Burmistrz Pyzdr – Krzysztof Strużyński, który nie krył zadowolenia z rosn±cej frekwencji, a co za tym idzie popularno¶ci pyzdrskiego biegu. Zawodnicy zwart± kolumn± biegli ulicami miasta, przez osiedle, do zbiorników szybskich i z powrotem. Kobiety miały do pokonania jedn± pętle (5 km), mężczyĽni – dwie (10 km). Bieg odbył się w ekspresowym tempie bo w niespełna godzinę wszyscy zawodnicy stawili się na linii mety.

Historia frekwencji OPEN

W klasyfikacji generalnej mężczyzn niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się Bogdan Semenowycz (czas 30:37), za nim Oleksandr Kuzmichov (czas 31:27) i Michał Cenkier (czas 32:42). W¶ród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Talar (czas 18:35), za ni± Agnieszka Golak (czas 18:51) i Magdalena Lewandowska (czas 19:10). Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody pieniężne, a kategoriach wiekowych – voucher-y do zrealizowania z sieci sklepów Decathlon.

Dodatkowo nagrodzono sprawnych inaczej, najmłodszego, najstarszego i stałego biegacza. Z gminy Pyzdry wyróżnienie otrzymali Tomasz Wroński i Ola Ratajczyk. Każdy z zawodników otrzymał pami±tkowy medal, które wręczali włodarze miasta: Krzysztof Strużyński Burmistrz Pyzdr, Elżbieta Kłossowska Przewodnicz±ca Rady Miejskiej w Pyzdrach i Przemysław Dębski Sekretarz Pyzdr.