Koszalin, 01 sierpnia 2014, 07:52, 1583/180984Arkadiusz Kozak

LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - BIEG 2
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI - BIEG 3
LINK 7: ZOBACZ WYNIKI - KOBIETY
LINK 8: ARCHIWUM: KOSZALIN

„Boże udało się !!! Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś takiego.” – właśnie najczęściej takie słowa padały z ust uczestników, którzy zmordowani przekraczali linię mety. Dnia 26 lipca 2014 roku o godz. 11.50 na stadionie „Bałtyk” prezydent miasta Piotr Jedliński otworzył Bieg Herkulesa, a następnie odpalając bombardę, dał sygnał do startu pierwszego biegu.

Pierwsze na trasę ruszyły dzieci (Mini Bieg Herkulesa, Mały Bieg Herkulesa), które rywalizowały na dystansie 450 m i 600 m. Po ukończeniu wyścigu otrzymały odlewane medale, certyfikaty, słodycze, napoje izotoniczne oraz mogły skorzystać z posiłku regeneracyjnego i zabawy na dmuchańcach.

102
2014

Historia frekwencji OPEN

W południe na starcie stanęli mężczyźni, którzy rywalizowali na trasie o długości 6000 m. Na trasie organizatorzy zbudowali 12 przeszkód symbolizujących 12 zadań Herkulesa, które poza jedną - niespodzianką organizatora, były prezentowane na stronie www.biegherkulesa.pl Biegi dla dorosłych rozpoczynały się o pełnych godzinach i poprzedzane zostały wspólną rozgrzewką prowadzoną przez instruktorkę z Pure Atrium Koszalin.

Najlepszym wśród Herkulesów okazał się Krzystof Musiał, który uzyskał czas 27:03, a miano najlepszej Herkuleski zdobyła Blanka Lachowicz ze Stargardu Szczecińskiego z wynikiem 32:39. Zwycięską drużyną została Bryza Postomino Team - Jakuszczonek Zbigniew, Cichy Adam, Januszewski Maciej.

Pierwsze sześć osób z każdego biegu, zostały nagrodzone wspaniałymi pucharami i ciekawymi upominkami. Ceremonii dekoracji dokonywali Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski, olimpijczyk Leszek Doliński oraz pomysłodawca biegu Arkadiusz Kozak.

Wieczorem około godz. 19.00 Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski dokonał oficjalnego zamknięcia Biegu Herkulesa.