Warszawa, 12 maja 2014, 06:30, 1553/130145Tomasz Pojawa
New Balance Team zwycięzc± Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden

LINK 2: ZOBACZ WYNIKI SZTAFET
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: WARSZAWA

Drużyna New Balance Team zajęła pierwsze miejsce w 10. edycji Accreo Ekidenu przybiegaj±c z czasem 02:28:22. Do rywalizacji przyst±piło ponad 700 sze¶cioosobowych drużyn z całej Polski. Każda z nich do pokonania miała trasę 42,195 km, która została podzielona na odcinki o długo¶ci: 7,195 km, 2x10 km oraz 3x5 km.

4602 zawodników stanęło na starcie największej w Europie Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden. Bieg rozegrany został w trzech turach. Pierwsze zespoły wystartowały 10 maja o godzinie 14:00. Kolejne drużyny przekroczyły linię startu 11 maja o godzinie 9:00 i 14:00. Adrenalina rosła z każdym kolejnym kilometrem, czemu dorównywał gor±cy doping licznie zgromadzonych kibiców!

W parku na warszawskiej Kępie Potockiej rozegrała się zacięta rywalizacja, która wyłoniła zwycięzcę: Drużyna New Balance Team, dotarła na metę w czasie: 02:28:22. Podczas tegorocznej edycji biegu rozegrane zostały również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych, w których zwycięstwo odniósł zespół: Ernst & Young Team. Prezentujemy wyniki najszybszych drużyn w poszczególnych klasyfikacjach.

Klasyfikacja generalna:

1. New Balance Team (02:28:22)
2. KONDYCJA 1 (02:30:02)
3. ObozyBiegowe.pl – ¦cigacze (02:35:49)

Klasyfikacja banków:

1. PKO Bank Polski_1 (02:43:55)
2. Meritum Bank i Partnerzy (02:49:16)
3. DB MARATHON TEAM (02:58:40)

Klasyfikacja firm ubezpieczeniowych:

1. PZU Sport Team 1 (02:58:35)
2. Allianz Running Team Masters (02:58:56)
3. TuiR „WARTA” S.A. (02:59:07)

Klasyfikacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sztafet Firmowych:

1. Ernst & Young Team (02:46:24)
2. Accreo All Blues no.1 ELITE (02:50:43)
3. Rothschild Running Team (02:58:00)

Pełna lista drużyn wraz z wynikami jest dostępna na stronie internetowej biegu: www.accreoekiden.pl. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ¶wietnych wyników!

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główn± misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafetę 5x5 oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.