Bieg po Plaży - wyniki, zdjęcia, filmy...

LINK 6: WYNIKI - BIEG SAMORZĄDOWCÓW
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - BIEG GŁÓWNY
LINK 8: GALERIA ZDJĘĆ - BIEG SAMORZĄDOWCÓW
LINK 9: ARCHIWUM: JAROSłAWIEC

W minioną niedzielę już po raz 22 setki turystów, plażowiczów i spacerowiczów oklaskiwały w Jarosławcu uczestników Biegu po Plaży oraz Biegu Samorządowego.

Jak na wakacyjne warunki trzeba przyznać, że tym razem pogoda oszczędziła biegaczy i przychylnie potraktowała ich na 15 kilometrowej trasie. Orzeźwiający powiew od strony morza spowodował, że nawet temperatura w okolicach 28-30 stopni w odróżnieniu od poprzednich edycji nie była tak mordercza i wyczerpująca jak można byłoby się spodziewać.

Historia frekwencji KOBIETY

Na starcie w niedzielę rano pojawiło się blisko 600 biegaczy. Dystans ukończyło 569 osób, co stanowi wprawdzie spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, ale należy pamiętać, że dzień wcześniej w Gdyni odbyła się impreza, w której uczestniczyło 2000 biegaczy.

W przypadku imprezy w Jarosławcu sformułowanie "międzynarodowy" przybrało w tym roku szczególnego wyrazu. Na mecie pierwsze dwanaście miejsc w klasyfikacji mężczyzn zajęli zawodnicy zagraniczni z Kenii, Białorusi, Ukrainy i Etiopii... Wśród Pań zawodniczki zagraniczne zajęły miejsca od pierwszego do ósmego. Cóż, takie czasy - nie było niestety komu kibicować z naszych rodaków. Na pocieszenie została nam wieczorna transmisja z Ligi Mistrzów siatkarzy :-)

Od startu mocne tempo biegu narzucił Sergii Okseniuk z Ukrainy, który prowadził jeszcze do wyjścia z plaży (ok. 10km). Nie udało mu się jednak utrzymać tempa i oddał ostatecznie nie tylko zwycięstwo, ale także miejsce na podium innym zawodnikom zajmując 6 miejsce. Zwyciężył z bardzo dobrym czasem Kenijczyk Moses Bowen, który wyprzedził walczących do ostatniej prostej o drugie miejsce Białorusina Maksima Pankratau i Ukraińca Mykhalyo Iceruka.

10.RYBACKA EDYTA, POL - 01:01:55

Imprezą towarzyszącą był cieszący się z każdym rokiem coraz większą popularnością rozgrywany na dystansie 2 kilometrów XVII Ogólnopolski Bieg Samorządowy, w którym w tym roku uczestniczyło 62 zawodników. W kategorii mężczyzn zwyciężył Adam Musiał, a wśród kobiet najszybsza była Edyta Szczygielska z Urzędu Miejskiego w Sławnie.

Bieg po Plaży w Jarosławcu po raz kolejny okazał się świetnie zorganizowaną, posiadającą swój wyjątkowy klimat imprezą. Lato, morze, słońce i bieganie - choć to trudne połączenie dla sportowców, to jednocześnie mieszanka niewątpliwie uszczęśliwiająca każdego, komu nie straszne bieganie po piasku. Wielu zawodników przyjechało do Jarosławca kilka dni wcześniej, wielu zostało na kilka kolejnych dni. Miejscowość jest niewielka, więc tym łatwiej jest opanować ją przez fanów jednej dyscypliny :-)

Tym, którzy przyjechali w tym roku w imieniu organizatorów dziękujemy za odwiedziny. Tych, których zabrakło - zapraszamy nad Bałtyk za rok !!