ASICS Liga Amatorów 2010 - wyniki końcowe

LINK 2: KLASYFIKACJA NAJAKTYWNIEJSZY BIEGACZ
LINK 6: ICHIBAN AMATOR 21.097 KM WOMEN
LINK 7: ICHIBAN AMATOR 42.195 KM MEN
LINK 8: ICHIBAN AMATOR 42.195 KM WOMEN
LINK 9: ARCHIWUM: REGIONY

Prezentujemy oficjalne wyniki klasyfikacji ASICS Ligi Amatorów 2010. W naszej zabawie udział wzięło ponad 2300 zawodników z całej Polski, którzy zdobywaj±c punkty w 125 biegach zostali sklasyfikowani w 12 klasyfikacjach. Dla najlepszych czekały nagrody - zarówno okoliczno¶ciowe puchary jak i sprzęt sportowy - ufundowane przez firmę ASCIS.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja w klasyfikacji Najaktywniejszy biegacz ASICS Ligi Amatorów 2010. Zawodnicy otrzymywali 1 punkt za każdy zarejestrowany start w swojej wizytówce. Dodatkowo liczyły się również kilometry przebiegnięte podczas tych zawodów. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko dobr± sprawno¶ci± fizyczn± ale również doskonała taktyk± i planowaniem swoich startów. Zwycięzc± tej kategorii został Zdzisław Szymczyna z Krakowa, który wzi±ł udział w aż 32 imprezach, przebiegaj±c w nich 660 km. Drugie miejsce przypadło członkowi MaratatonyPolskie.PL, Grzegorzowi Jaremie z Rudawy k. Krakowa, który na swoim koncie miał 30 startów i 608 km. Trzecie miejsce zdobył Artur Manoch z Poznania, który zanotował również 30 startów ale przegrał drugie miejsce pod względem kilometrażu – pokonał na nich 532 km. W pierwszej dziesi±tce nie sklasyfikowano niestety żadnej kobiety.

Prowadzone były również klasyfikacje na najszybszych zawodników na dystansach 10 km, półmaratonu i maratonu. Aby zostać sklasyfikowanym należało wzi±ć udział w przynajmniej 3 biegach posiadaj±cych ważny atest PZLA z listy biegów wchodz±cych w skład Ligi. W klasyfikacji nie mogli brać udział zawodnicy posiadaj±cy na dzień 1 stycznia 2010 I klasę sportow± PZLA na tych dystansach.

Klasyfikację ICHIBAN Amator 10 km Mężczyzn wygrał, maj±cy bardzo dobry sezon za sob±, Piotr Łudzik z sum± czasów 3 startów równ± 1:34:50, co dało niezwykle wysok± ¶redni± 31:36 w każdym biegu. Drugie miejsce zaj±ł znany przeszkodowiec Daniel Chuchała z czasem 1:36:30. Trzecie miejsce przypadło Damianowi Sławińskiemu (1:39:50)

W¶ród kobiet na dystansie 10 km w klasyfikacji ICHIBAN Amator zwyciężyła Agnieszka Cader z sum± trzech czasów 2:02:19, pokonuj±c pewnie Aleksandrę Jachimczyk (2:04:23) oraz kolejn± zawodniczkę MaratonyPolskie.PL TEAM, Annę Balbus (2:04:37)

Na dystansie półmaratonskim w ICHIBAN Amator od samego pocz±tku prowadził Alex Celiński, który pewnie zwyciężył z sum± czasów 3:39:56. Alex wyprzedził redaktora naszego portalu Piotra Suchenię (3:45:20) oraz Krzysztofa Górnego (3:46:25).

Na tym samym dystansie, w¶ród kobiet najlepsza była Dorota Wyleciał z sum± czasów 4:30:53. Drug± pozycję ponownie zajęła Aleksandra Jachimczyk z czasem 4:37:04, która kolejny raz pokonała Annę Balbus (4:40:37).

Na królewskim dystansie maratonu, w kategorii ICHIBAN Amator mężczyzn najlepszy był Jarosław Wojtasik (8:31:38), przed Jackiem D±browskim (8:35:31). Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Jarzębowiczowi, który osi±gn±ł sumę czasów 8:48:35.

Zdecydowane zwycięstwo na dystansie maratońskim ICHIBAN Amator w kategorii kobiet odnotowała Ewa Huryń (10:13:20). Członkini MaratonyPolskie.PL TEAM o ponad godzinę pokonała Katarzynę Kossakowsk± (11:30:26). Ostatnie miejsce na podium zajęła Justyna G±ska (11:33:48).

Przed nami do rozstrzygnięcia zostały jeszcze rywalizacje w klasyfikacjach Debiutantów na dystansach półmaratonu i maratonu w sezonie 2010 w¶ród kobiet i mężczyzn. Po zakończonych w chwili obecnej kontroli i akceptacji wyników przystępujemy do naliczania wyników debiutantów - wstępne klasyfikacje pojawi± się jeszcze w tym tygodniu.

W sprawie odbioru pucharów oraz nagród ufundowanych przez firmę ASICS nasza redakcja będzie się kontaktować osobi¶cie ze zwycięskimi zawodnikami.