TrenerARTUR KAMIŃSKI PŁOCK
  SponsorAZS WSGK KUTNO
  Strona klubu---

SYLWETKA

OpisMoja przygoda ze sportem zaczeła się w 8 klasie podstawówki kiedy to zobaczyłem w telewizji wyścig kolarski Tour de Pologne.
Byłem pod wielkim wrażeniem z jaką prędkością kolarze jadą,postanowiłem kupić sobie rower szosowy.
Po odkładaniu dość długi czas kupiłem rower i zaczołem jeżdzić ale szybko zoriętowalem się że to nie takie proste.
Zapału mi nie brakowało trenowałem sumiennie zapisałem się do wówczas istniejącego w Kutnie klubu kolarskiego,ale i tak większość czasu jeżdziłem sam.
Tak mineły 4 lata,pokonałem na rowerze ok.100 tys.km.
Postanowiłem się jakoś sprawdzić.... i wymyśliłem sobie że spróbuje dojechać w jeden dzień do mojego wójka do Drawska Pomorskiego (350km)trenowałem sumiennie jeszcze przez kilka miesięcy az pewnego letniego ranka ruszyłem.
Całą drogę pokonałem w 11godzin i wyszło 348km ku mojemu zaskoczeniu byłem prawie wogóle nie zmęczony.
Tak póżniej mój zapał do kolarstwa troche minoł,poszedłem do wojska w 2004r. i tak pewnego razu miałem propozycje do przełożonych żeby wystartować w maratonie.
Długo się nie zastanawiałem;-)ale nawet nie wiedziałem jaki to dystans?
Wszystko było by fajnie ale do biegu zostało tylko 2tyg. to zdecydowanie za mało czasu żeby się dobrze przygotować,poprostu wykonałem kilka biegowych treningów z zaprawionym w bojach biegaczem i pojeczaliśmy na ten maraton do Wrocławia to było w kwietniu 2005r.
Stojąc na starcie czułem się bardzo niepewnie,doświadczeni koledzy powiedzieli mi żebym sie tylko nie zatrzymywał bo już nie rusze;-0
Udało się ukończyłem na ostatnich nogach i zostałem najmłodszym mistrzem wojska polskiego.
Przekraczając linie mety czułem bardzo wielką radość ktoś kto nie przebiegł maratonu nie wie co to za uczucie,ale za chwile opadły emocje i powiedziałem sobie juz nigdy w życiu
Nigdy w życiu nie byłem tak zmęczony a nogi odmawiały posłuszęństwa.
Przestałem biegać nie biegałem przez rok ale coś się we mnie odezwało że znowu za tym zatęskniłem i zaczołem biegać.

Tak już biegam 8 lat przebiegłem ponad 14 tys. km. startuje a zawodach biegowych w całej Polsce z większymi i mniejszymi sukcesami.
BO ŻYCIE POLEGA NA TYM ŻEBY ZNALEŚĆ SWOJĄ PASJE-JA ZNALAZŁEM:-)))